logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie prsou (vyšetření, ultrazvuk, sono)

Co odhalí sonografie prsu

UZ prsou lékařům ukáže strukturu prsou a pomůže rozpoznat ​prsní​ ​karcinom​, tedy nádor či ​například​ ​cysty.​ Ultrazvukové vyšetření prsou je také běžné předoperační vyšetření před plastikou.

Pokud máte jakékoliv problémy, neváhejte se na nás obrátit. Jestliže máte totiž jen malé potíže a domníváte se, že vaše prsa nejsou v pořádku, je dobré řešit vše co nejdříve a předejít zbytečným zdravotním komplikacím. Prevence je ovšem stejně tak důležitá. Ta se doporučuje všem ženám starším 30-35 let a o několik let dříve těm, které mají problémy v rodině.

 

Jak probíhá sono prsou

V případě ultrazvukového vyšetření (ultrasonografie nebo echokardiografie využívané lékaři) procházejí tělem ultrazvukové vlny, které se odrážejí od prsou, eventuálně od přechodů mezi tkáněmi s různou akustickou impedancí. Vyšetření prsu ultrazvukem trvá jen zhruba 30 minut.

Lékař vás na místě seznámí s tím, jak správně ležet na vyšetřovacím stole, k vyšetření pacienta používá speciální gel, který zajistí bezpečný kontakt sondy s vaším tělem a pomocí ultrazvuku získává potřebné snímky. Nemusíte se bát, že by vás ultrasonografie jakkoliv bolela či zatěžovala škodlivým rentgenovým zářením. Nežádoucí účinky diagnostického ultrazvuku zatím nebyly prokázány.

 

Příprava na ultrazvuk prsou a cena vyšetření prsou

Na ultrazvukové vyšetření prsu lze přijít i bez doporučení, tedy není třeba mít žádanku od praktického nebo specializovaného lékaře a není nutná jakákoliv speciální příprava. Pro zachování maximální péče a krátkých objednacích termínů není tento výkon v ATODA Medical hrazen ze zdravotního pojištění. Cena je transparentní a naleznete ji v ceníku.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Tatiana Mariánková
starstarstarstarstar

I am very happy with Atoda, both of my kids are registered there since we have relocated back to Prague.

photo
Zdeněk Dvořák
starstarstarstarstar

The attitude of the staff, the organization of the patients, the general quality of the care provided.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.