logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Kosmetika (Praha)

Rádi se staráte o svoji pleť, či naopak nevíte, jak o svoji pleť správně pečovat?

Trápí Vás aknózní, přecitlivělá, nebo dehydratovaná pokožka?

Váháte, zda navštívit kosmetický salon, nebo lékaře?

Zvažujete různé kosmetické salony (Praha)?

Navštivte naší dermální specialistku v lékařském prostředí na klinice ATODA Medical v Praze!

Kosmetika (Praha) - intro
Kosmetika (Praha) - intro

Proč se objednat na naší kosmetiku v Praze?

icon

Are you worried you'll have trouble getting through to us? Just drop by – ATODA Medical is perfectly accessible by public transport and you can always park here.

icon

We receive patients
from 7:30 a.m. to 7:00 p.m.

icon

You always book for the exact time. Our beauticians will receive you without you having to wait and with a smile.

Spustit videoprohlídku kliniky

Jmenuji se Anna-Marie a jsem dermální specialistka

Ráda bych na úvod uvedla, že si se svými klienty zakládám na dlouhodobém vztahu.
Opravdu mi záleží na tom, abyste se za mnou vraceli s radostí a výsledky mé péče byly na vaší pokožce viditelné jak po prvním ošetření, tak i dlouhodobě. Na úvod si spolu popovídáme a představím vám kosmetické ošetření pleti. Řekneme si, proč ke mně přicházíte, co očekáváte, jaké kosmetické služby vám mohu nabídnout a co pro vás mohu udělat. Nemusíte se bát žádných drastických technik, naopak, přijdete ke mně relaxovat.

Ráda vám poradím, jak by bylo ideální o váš typ pleti pečovat i doma, vše si spolu můžeme krok po kroku projít, ráda vám vysvětlím vše, co se týká pokožky a péče o ni. Nemusíte si být jisti, které z typu ošetření by bylo vhodné přímo pro vás, vše si řekneme při osobním setkání.
Nejlepší kosmetika Praha 7 Holešovice ATODA nestojí jen na mně, pomocí jsou pro mě také moji kolegové, dermatologové a ostatní specialisté v ATODA Medical, se kterými mohu spolupracovat. Kůže je orgán, který nás chrání. Nejen vnější vlivy, ale i vnitřní procesy mohou mít tak vliv na zdraví a vzhled kůže. Spolupráce specialistů je v tomto případě velkým přínosem.

Pokud máte potíže týkající se vaší pleti, myslíte si, že by pro vás bylo vhodné hloubkové čištění pleti (Praha), nebo potíže s pletí nemáte a chcete si prostě přijít odpočinout a nechat se hýčkat, neváhejte si u mě sjednat termín.

Budu o Vás s radostí pečovat.
Srdečně se na Vás těším.
Anna-Marie Haš

 

photo

Provádím tři druhy ošetření:

REGULATING: Cosmetic treatments

Luxury beauty salon Prague 7 offers the perfect solution for impure skin.

Acneic, oily and blemished skin is one of the most common skin problems. It affects girls and boys as they grow up and increasingly adult women and men.

Such skin requires a combination of active ingredients that reduce sebum production without drying out the skin and eliminate inflammation in the skin. The REGULATING range combines regulating ingredients with a soothing effect to give a balanced, matte and radiant complexion.

The moisturising complex restores the skin's balance and also moisturises it.

SENSITIVE: Deep skin cleansing Prague

Soothing care for hypersensitive skin and skin suffering from rosacea.

Sensitive skin reacts particularly sensitively to external stimuli and requires more attention in its care. Often the result is a feeling of tightness, itching, burning, red and dry patches on the skin, or even allergic reactions.

The SENSITIVE care line soothes stressed and reddened skin. It strengthens the skin barrier and thus its resistance to external stimuli and irritation. Redness and feelings of tension are reduced and the moisture content of the skin is increased in the long term.

The skin is immediately soothed.

HYDRATING: Cosmetics Holešovice

Intensive moisturising care for dry skin.

Hydration is the elixir of life for our skin. However, the skin should not only be hydrated by drinking enough. It should also be hydrated by using the right skin care products that take care of the supply and binding of moisture in your skin. The HYDRATING range contains ingredients that promote moisture binding in the cellular layer of the skin.

The result is fresh, hydrated and healthy-looking skin.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Džejkob Jakubisko Dejvidson
starstarstarstarstar

Perfect clinic, very experienced doctors, professional and gentle approach of both doctors and staff. I have been at this clinic for half a year and I would not change again, I am maximally satisfied.

photo
Sabina Günther
starstarstarstarstar

I go to Dr. Podstolska with my one-year-old daughter. I am very satisfied with her individual approach, willingness to solve even seemingly small things. Of course, she is professional and friendly at the same time. I'm also glad for the pleasant office with a play rug, heating over the changing table, the possibility to drive a stroller up to the office. The care of the nurses and their assistance during appointments is absolutely above and beyond. I also appreciate the texting system that reminds me of my check-up/exam appointment in a timely manner.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.