logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření

Potřebujete vyšetření ultrazvukem co nejdříve? Pak jste u nás správně. Sonografie (ultrazvuk) je prověřená, zcela neinvazivní, bezpečná a velmi efektivní zobrazovací metoda. Dopplerovské sonografické vyšetření navíc umožňuje posoudit nález na cévním řečišti, zejména zhodnotit přítomnost uzávěrů cév či posoudit stupeň jejich zúžení.

Sonografické vyšetření je nezbytným diagnostickým nástrojem pro preventivní vyšetření, a samozřejmě je zcela nepostradatelné při jakýchkoliv patologických obtížích.

Nabízíme sonografické vyšetření u dětí i dospělých:

  • UZ uzlinových oblastí - krk, nadklíčky, podpaží, třísla, břicho
  • UZ břicha - parenchymové orgány, střeva
  • UZ krku, krčních mandlí, slinných žláz, štítné žlázy, lymfatických uzlin
  • UZ šourku
  • UZ měkkých tkání, kůže, podkoží, svalových skupin
  • UZ velkých a malých kloubů - např. kyčel, koleno, hlezno, rameno, loket
Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření - intro
Sonografie Praha (ultrazvuk) - sonografické vyšetření - intro

Proč se objednat na naší sonografii?

icon

ATODA Medical is perfectly accessible by public transport and you can always park right on our premises.

icon

Are you worried you'll have trouble getting through to us? Just drop by – ATODA Medical is perfectly accessible by public transport and you can always park here.

icon

We receive patients
from 7:30 a.m. to 7:00 p.m.

Spustit videoprohlídku kliniky

Jak se mám na sonografické vyšetření připravit?

K vyšetření břicha a malé pánve, včetně vyšetření břišní aorty, je dobré přijít  nalačno (nejíst nejméně 6 hodin před vyšetřením). To je nezbytné především pro omezení plynatosti ve střevech a v žaludku. V akutních případech se vyšetřují  pacienti i bez přípravy. Žádná jiná speciální příprava není nutná.

 

Co si mám vzít s sebou na sonografické vyšetření:

Klienti mohou přicházet s vyplněnou průvodkou (např od svého praktického lékaře), kde je přesně specifikováno požadované vyšetření.

V případě, že se klient požaduje vyšetření na vlastní žádost, vyplní pouze vstupní formulář ATODA Medical a svoji žádost o vyšetření specifikuje v rámci anamnézy přímo našemu specialistovi.

 

Jaký je průběh sonografického vyšetření?

Vyšetření provádí specialista – radiolog, který pro danou vyšetřovanou oblast zvolí vhodnou ultrazvukovou sondu a nastaví optimální parametry přístroje. Pacient při vyšetření leží na vyšetřovacím lůžku. Lékař plynule pohybuje po pacientově těle ve vyšetřované oblasti ultrazvukovou sondou a při tom sleduje obraz na monitoru. Kůže pacienta se ve vyšetřované oblasti pokrývá vrstvou gelu pro sonografii, v případě potřeby je k dispozici i sterilní gel. Vyšetření se provádí v různých rovinách daných postavením sondy, někdy i v různých polohách pacienta. Během vyšetření lékař v případě potřeby provádí různá měření. Na závěr pak lékař předá písemnou zprávu a popř. i obrazovou dokumentaci z provedeného vyšetření.

photo

How long does the sonography takes?

The examination takes between 30-60 minutes, depending on the area and seriousness, but always so long that it is performed above 100%. In addition to the examination alone, at our Clinic there is also enough time for explanation of the methods used and of the find itself.  We alocate enough time and place great emphasis on answering all of our patient’s questions.

Are there any known risks or even contraindications regarding sonography?

There aren’t any know contraindications or risks to undergoing a sonographic examination, including the Doppler screening.

Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Bárbara Mazetto
starstarstarstarstar

So far we've had only good experiences with doctors at Atoda. The detmatologist was great and managed to treat a terrible infection and an endless eczema in our boy. The pediatrician is always very nice and a good listener, so is the GP and the gynegologist. All of them always caring and helpful when needed.

photo
Jan Skovajsa
starstarstarstarstar

Great service that is unparalleled in the healthcare industry.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.