logo
icon
Ordinační doba
Po - Pá 7:30 - 19:00
Recepce : +420 277 003 100 Ordinační doba: Po - Pá 7:30 - 19:00

Ortopedie (Praha)

Ortopedie v ATODA Medical nabízí špičkovou péči při prevenci, léčbě i rehabilitaci po úrazech.

Trápí vás bolesti a hybnosti kloubů, svalů, vazů, úponů nebo páteře? Vyřešíme vaše problémy jednou provždy. Nejčastěji se na nás obrací pacienti s bolestmi zad, ramen, kotníků či kolen, časté jsou také problémy s vadným držením těla, plochými nohami nebo u dětí s vývojovými vady.

Proč se rozhodnout pro ortopedické vyšetření právě v ATODA Medical v Praze? Naši lékaři patří mezi nejlepší odborníky v ČR a vyhoví požadavkům i nejnáročnějších pacientů. Máme špičkového ortopeda, který se kromě jiného specializuje i na onkologickou a dětskou ortopedii.

Ortopedie (Praha) - intro
Ortopedie (Praha) - intro

Proč je náš ortoped (Praha) tak oblíbený?

icon

You always book for the exact time. Our best orthopedics sees patients without you having to wait and with a smile.

icon

We receive patients
from 7:30 a.m. to 7:00 p.m.

icon

You will find all our specialisations under one roof.

icon

Are you worried you'll have trouble getting through to us? Just drop by – ATODA Medical is perfectly accessible by public transport and you can always park here.

icon

In the client zone you have all the information in one place. We also offer consultations over the phone.

icon

We offer prestigious customised orthopedic care.

Spustit videoprohlídku kliniky

Soukromá ortopedie (Praha) nabízí špičkovou péči

Na naší klinice je soukromá ortopedie, ve které přijímáme bez doporučení a bez čekání nové pacienty a nabízíme jim tu nejlepší možnou péči. Klasické nemocnice dnes jen stěží dokáží přijmout všechny pacienty a pohotovosti moc nefungují. Nás sice bez objednání není možné navštívit, ale právě díky tomu jsme schopni objednat naše klienty vždy na konkrétní čas, bez čekání a s úsměvem na tváři. Nabízíme navíc velmi krátké čekací termíny.

 

U nás najdete excelentního dětského či sportovního ortopeda

Dobrý dětský ortoped či prvotřídní soukromý sportovní ortoped je dnes nedostatkovým zbožím. Naše ortopedie přijímá dospělé, ale také děti, stejně tak i sportovce a specializuje se i na onkologickou ortopedii.

photo

Vaše hodnocení

Children's orthopaedics Prague

Paediatric patients often require more sensitive and complex care. Orthopaedics of the hand, orthopaedics of the foot, or examination of any other part of the body in children requires expertise and an individual approach combined with gaining the trust of each child. However, we also take an individual approach to adult patients. Initial examinations are normally followed by a consultation with a doctor who explains everything that awaits the patient. In the case of developmental defects, poor posture, flat feet, growth-related pain or other serious conditions, the doctors explain all methods and treatment options.

Private sports orthopaedics Prague

A sports orthopaedic specialist for knees or other parts of the body knows that the patient's care doesn't stop there, whether you are overtraining or suffering from unilateral strain in golf, tennis, hockey or other sports.

ATODA Medical offers complete care under one roof. Not only athletes need follow-up care after orthopaedic examinations. Our doctors know well that the best results can be achieved in cooperation with neurology and physiotherapy. Our list of doctors and specialists is long and can perfectly meet your needs.

Svěřte se do rukou našich ortopedů

MUDr. Karel Němec - Fotka
MUDr. Karel Němec
Orthopedics
Czech English

Specialization: General orthopaedics, paediatric orthopaedics, oncological orthopaedics

Přečíst více
MUDr. Roman Štícha - Fotka
MUDr. Roman Štícha
Orthopedics
Czech English French

Dealing with musculoskeletal system difficulties in the areas of orthopedics and traumatology with strong emphasis on linking the treatment with physiotheraphy and other rehabilitation methods, healing pain and traumas of athletes.

Přečíst více
Máte dotaz? Nebo se chcete objednat? Napište nám!
Naši pacienti nejvíce oceňují
photo
Tomáš Hohl
starstarstarstarstar

Excellent medical services at a professional level. Complete satisfaction.

photo
Míla Havlová
starstarstarstarstar

Pleasant treatment, everyone was absolutely professional from the receptionist, nurses, to the doctor. Thank you.

Zpráva
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.